شرایط ثبت نام

 • 1) حرکت کاروان 17 مهر ماه از دانشگاه و بازگشت،26 مهر ماه از کربلای معلی خواهدبود.در صورت تغییرات احتمالی اطلاع رسانی خواهد شد.
 • 2) کاروان ویژه برادران دانشگاه شهید رجایی (دانشجو، استاد، فارغ‌التحصیل، کارمند و ...) می‌باشد، برادران به صورت متاهلی نیز می توانند شرکت نمایند و برای خواهران گرامی به دو صورت همراه با یک محرم مرد و یا به صورت مجردی( به صورت گروهی) مخصوص دانشگاه شهید رجایی(دانشجویان ،اساتید،فارق التحصیلان و کارمندان و...)می باشد با توجه به شلوغی و ازدحام جمعیت در عراق خواهران دانشجو که به صورت مجردی قصد همراهی با کاروان دانشگاه را دارند به صورت گروهی و با نظارت و همراهی و هماهنگی کاروان در طول حضور در نجف و کربلا و پیاده روی، اقدام به شرکت در این سفر با برکت خواهند کرد و لازم است این گروه از خواهران، فرم اجازه نامه کتبی پدر یا همسر یا ولی قانونی خود را که در اختیار گذاشته خواهد شد را امضا و تحویل کاروان نمایند.
  سایر افرادی که به غیر از افرادی که مطلب 2 ذکر شده قصد همراهی با کاروان را دارند،در صورت وجود ظرفیت پذیرش خواهند شد،لذا این دسته از زائرین منتظر اطلاعیه های بعدی در این خصوص باشند(احتمالا روز های ابتدایی مهر مشخص خواهد شد).
 • 3) رفت و برگشت کاروان به صورت زمینی می‌باشد و اسکان در نجف و کربلا به صورت گروهی در محل های اسکان سازمان بسیج دانشجویی در صحن حضرت زهرا (س) ویا موکب ها خواهد بود لذا زائران گرامی در جریان شرایط اسکان و سختی های احتمالی آن باشند.
 • 4) به دلیل حجم بالای زائرین اربعین، امکان معطل شدن بیش از حد برای حمل و نقل در مزر و کشور عراق وجود دارد. البته تمام تلاش خادمین کاروان (با استفاده از تجربیات گذشته و برنامه ریزی مناسب) برای به حداقل رساندن این تاخیر ها خواهد بود.
 • 5) با توجه به وجود موکب‌های پذیرایی از زائرین اربعین در کشور عراق و به خصوص در شهرهای زیارتی، تغذیه‌ی زائرین محترم کاروان در کشور عراق از طریق موکب‌ها صورت می‌پذیرد و کاروان برنامه‌ی جداگانه‌ای ترتیب نمی‌دهد. البته در صورت مساعد بودن شرایط، تلاش خادمین در جهت تهیه‌ی غذا از موکب‌های مختلف برای اعضای کاروان می‌باشد.
 • 6) برآورد هزینه کاروان یک ملیون تومان برای دانشجویان دانشگاه، و برای سایر افراد یک ملیون و دویست هزار تومان می باشد که پرداخت اولیه 500 هزار تومان می باشد که پس از کارت به کارت به شماره کارت(6037997369705943) به نام (علی رضا میرزاده رهنی) تصویر آن را هنگام ثبتنام اولیه در سایت در محل تعیین شده بار گزاری نمایید،ما بقی هزینه نیز پس از اطلاع‌رسانی برای نحوه پرداخت در کانال کاروان، حداکثر تا قبل از آخرین روز ثبتنام (دهم مهرماه) از سوی زائر پرداخت گردد تا خدمت به زائرین محترم میسر گردد. خادمین کاروان در تلاش برای کاهش هزینه‌های سفر به وسیله‌ی جذب مساعدت‌های مالی هستند _لازم به ذکر هست پس از امضا کردن قرار داد با شرکت های اتوبوسرانی دیگر امکان انصراف و بازگرداندن مبلغ پرداخت شده نخواهد بود
 • 7) با توجه به توافق حاصل شده میان وزارت کشور ایران و وزارت کشور عراق، برای ایام اربعین نیازی به گرفتن ویزا نیست. هم‌چنین طبق گشایش حاصل شده توسط سازمان نظام‌وظیفه‌ی جمهوری اسلامی ایران، دانشجویان می‌توانند بدون قرار دادن وثیقه، به منظور شرکت در مراسم اربعین از کشور خارج شوند. در اطلاعیه‌های کاروان در صفحات مجازی ، توضیحات کامل داده شد است.
 • 8) توجه داشته باشید که در صورتی که گذرنامه‌ی‌تان کمتر از ۶ ماه از تاریخ سفر اعتبار دارد، باید آن را تعویض کنید؛ فلذا در وضعیت گذرنامه، "ندارم" را انتخاب کنید.
 • 9) تمام مراحل اخذ پاسپورت و اجازه خروج بر عهده خود زائر می باشد ولی کاروان تمام تلاش خود را برای راهنمایی و همراهی برای اخذ هرچه سریع تر آن خواهد کرد .
 • 10) کاروان برای تمام زائرین گرامی در سامانه سماح ثبت نام خواهد کرد.لذا زائرین گرامی باید حداکثر تا قبل 10 مهرماه پاسپورت خود را به موکب کاروان واقع در کوچه نماز خانه تحویل دهند.
 • 11) جزئیات ساعت حرکت و اسکان و برنامه روزانه کاروان و نکات نهایی در جلسه توجیهی که چند روز قبل حرکت برگزار و اطلاع رسانی خواهد شد،حضور در این جلسه برای تمام زائرین الزامی می باشد،مگر با هماهنگی در غیر این صورت هر گونه ناهماهنگی و عدم اطلاع از برنامه ها و به مشکل خوردن در حین سفر بر عهده خود زائر خواهد بود.
 • 12) اطلاعات درخواستی در فرم ثبت نام را با دقت تکمیل فرمایید در صورت وجود اشتباه در اطلاعات ،کاروان هیچ مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.
 • 13) تکمیل فرم ثبت نام به منزله مطالعه و پذیرش موارد فوق می باشد.